A szakemberek által leginkább ajánlott kontaktlencse viselési mód a DualWear, ami a kontaktlencse és a szemüveg vegyes használatát jelenti. Ez a viselési mód lehetőséget ad arra, hogy saját belátásod szerint tudd eldönteni, mik azok a helyzetek, amikor inkább az egyik vagy a másik eszköz számodra a komfortosabb. Összeszedtünk néhány olyan hétköznapi helyzetet (amire sokszor nem is gondolnál), amikor könnyíthet az életeden, ha a szemüveged helyett inkább kontaktlencsét választasz. Tavasszal az ember szeret kicsit felfrissülni, megújulni, mondjuk egy-két új ruhadarabbal, kiegészítővel, esetleg új frizurával.


A fodrásznál ülve szemüvegesként azonban sokszor szembesülhetsz azzal, hogy nem látod, hogyan készül a frizurád, mennyi is az a 2 cm, amennyit vágatnál, és milyen lesz a végeredmény. Nem is beszélve arról a várakozási időről, amíg esetleg a festék fent van a hajadon, ilyenkor a szemüveget nyilván nem teheted fel, nehogy festékes legyen. Ha el akarod kerülni ezekben a helyzetekben a homályos látást, akkor használd a kontaktlencséd. Egy jó szemüvegkeret kiválasztása is legalább olyan fejtöréssel járhat, mint egy új frizura megálmodása. Nem a legegyszerűbb döntés, ezt nagyon jól tudják azok, akik már évek óta viselnek szemüveget.
Segíts magadon a választásban, ne hagyatkozz másokra! Az új keret kiválasztásához használj kontaktlencsét, az optikában biztosan tudnak segíteni egy napi viseletű lencse felhelyezésével. Sokkal könnyebb dolgod lesz, hogy nem kell fel-le kapkodni a saját keretedet vagy éppen belemászni a tükörbe, hogy láss valamit magadból. És persze ha már keretválasztás és kontaktlencse viselés, érdemes rápillantani a napszemüvegekre is!

Tavasszal szépen lassan beindul az esküvőszezon is! Izgatott mennyasszonyok és szintén nyüzsgő koszorúslányaik megrohamozzák a szalonokat, hogy együtt megtalálják A RUHÁT. Ami ezen az egyébként is nehézkes szituáción nem segít, ha az ara még küzd a szemüvege fel-le kapkodásával - beakad, leesik, stb... Legyen felhőtlen élmény ez a program is, és használj inkább kontaktlencsét. A napi kontaktlencséd bírni fogja az egésznapos strapát, kényelmesen, akár 16 órán keresztül!
A borongós téli hónapok után a sportolni vágyóknál előkerülnek a futócipők, felszerelések. A mozgás boldogság testnek és léleknek is mindaddig, amíg a szemüvegünk a helyén marad, és nem kell a tologatással bosszankodni vagy épp nem lesz maszatos a hozzáérő bőrtől.
Sporthoz használj napi eldobható kontaktlencsét! Vékony és kényelmes anyaga miatt észrevétlenül fog a szemedhez illeszkedni, észre sem veszed, hogy rajtad van. A sokszor említett futás mellett számos más edzésforma is létezik, ahol a kontaktlencse a legjobb barátod lehet. Az egyik ilyen mozgás a jóga, ami a stresszes mindennapokban egyre kedveltebb kikapcsolódási formává vált. Itt gyakran előfordulhat, hogy óra közben az ember szó szerint fejre áll. Vajon ezek a gyakorlatok mennyire lehetnek stresszmentesek egy szemüvegviselő számára? Tudnánk úgy koncentrálni a helyes légzésre és mozdulatra, hogy közben a szemüvegünk valahol a homlokunk vagy épp az állunk közepén kalandozik? Mint látjuk, az éles látás alapfeltétele a zavartalan sportolásnak. A labdajátékokhoz léteznek sportkeretek, ámbár a perifériás látásban lehet, hogy zavarók lehetnek, és a keret sérülésének a veszélye is ott van még a pakliban. Nem biztos, hogy határtalanul boldog lennél, ha egy szerencsétlen labda miatt új szemüveget kellene csináltatni edzés után.
Ott vannak még a küzdősportok is, mint pl a box. Ott egy szemtől szembeni mérkőzésnél még a sportszemüveg sem jó megoldás. Ahhoz, hogy biztonságosan el tudj sajátítani egy küzdősportot, szükséged lesz a korlátok nélküli látásodra. Emellett minden olyan sportnál, ahol pl sisakra van szükség, sokkal kényelmesebb megoldást jelenthet egy kontaktlencse viselete (pl vívás, motorozás, biciklizés stb). Kontaktlencse viselése közben nemcsak a szemüvegedet óvod meg, de a látásélményedről sem kell lemondanod.

Amikor hobbiról beszélünk, a legtöbb embernek a sport jut eszébe, de van, aki más kreatív dologban találja meg a lelkibékéjét, ilyen pl. a főzés, barkácsolás. Amikor készül egy-egy fogás, pörgés van a konyhában, az egy jobb kardió edzésnek is elmehet. Főzés közben leginkább lefelé nézünk, a pörgéstől kimelegedhetünk, csúszkálhat a szemüvegünk, nem beszélve a gőzről. Bosszantó, ha az embernek folyton párás a szemüvege vagy épp állandóan az orra hegyéig kúszik le. Izgalmas tény, hogy kontaktlencsében sokkal kevésbé csíp a hagyma szeleteléskor, mivel a lencse felületén megtapadnak a felszabaduló enzimek.
A főzés mellett a másik népszerű időtöltés a barkácsolás. A fúrás, faragás közben fontos, hogy jól lásd a részleteket, és gondoskodnod kell az ehhez szükséges védőeszközről is. Ámbár léteznek nagyon modern védőszemüvegek, a mai forgalomban lévő optikai keret méretekkel korántsem biztos, hogy kompatibilisek. Ha pedig illeszkedik is az optikai keretedhez, akkor elképzelhető, hogy megnyomja, megkarcolja azt. Kerüld el a kellemetlenségeket, és használj kontaktlencsét barkácsolás közben is.
A hobbi mellett fontos része az életünknek a társasági élmény, az emlékgyűjtés. Lassan-lassan nyílnak a teraszok, a kinti szórakozóhelyek, jönnek a koncertek, fesztiválok! Mi is lehetne jobb kiszakadás a mókuskerékből, mint egy önfeledt éneklős, táncolós buli?! Szemüvegesként sem kell visszafognod magad. Tedd fel a kontaktlencsédet, vesd bele magad a tömegbe, és a szemüveged épségének megóvása helyett ugrálj, rázd a fejed, csápolj, légy önmagad. Buli előtt tedd fel a napi kontaktlencsét, miután hazaértél pedig csak dobd ki. Alkalmi viseletre a legegyszerűbb, leghigiénikusabb választás!
A XX. század új játékszerei a VR (virtual reality) szemüvegek, amik egyre nagyobb sikernek örvendenek, hiszen ezekkel az eszközökkel oda utazhatsz, ahová csak akarsz térben és időben egyaránt. Már néhány városban elérhetők a VR játéktermek és VR szemüveggel vezetett túrák is. A VR szemüvegek alá elvileg egy normál optikai szemüvegkeret felvehető, de az extrémebb méretek és formák már nem biztos, hogy beférnek. Megkockáztatnád, hogy esetleg kimaradsz az élményből a szemüveged miatt? Válaszd a biztos utat, és használj inkább kontaktlencsét! A kontaktlencséddel élvezheted a korlátlan élményt, nem fog nyomni a kereted, és nem is fog mocorogni rajtad.

Persze számos ezektől eltérő eset lehet még, amikor számodra sokkal nagyobb könnyebbséget jelent, ha inkább kontaktlencsét viselsz. Gondold át, hogy Neked mikor jött volna jól egy pár kontaktlencse, és ne habozz kipróbálni azt!
Ebben a blogbejegyzésben semmi sem minősül orvosi szaktanácsadásnak, és nem is helyettesíti a szakemberek személyre szabott javaslatait. Kérdés esetén fordulj szemész szakorvosodhoz, kontaktológusodhoz!